Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/doc/www.renaultclubpraha.cz/www/forum/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/doc/www.renaultclubpraha.cz/www/forum/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/doc/www.renaultclubpraha.cz/www/forum/includes/bbcode.php on line 112
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3760: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
renaultclubpraha.cz • Zobrazit téma - Zkušenosti s Dacií Logan MCV

renaultclubpraha.cz

diskuzní fórum
Právě je 04 dub 2020 20:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s Dacií Logan MCV
PříspěvekNapsal: 06 led 2011 15:15 

Jakkoli to asi skalní renaulťáci těžko překousnou, přidávám sem hodnocení Dacie Logan, které jsem dělal přesně v den ukončení záruky po třech letech. Hodnocení je tedy měsíc staré, ale zatím se na něm nic nezměnilo.

Uvádím hodnocení vozu Dacia Logan MCV 1,5 dCi po 55 000 km (aktuálně ke dnešku je stav 55 200 km). Důvod? Dne, 6.12.2010 o půlnoci, po třech letech končí záruka mé Dacie Logan MCV 1,5 dCi a zítřejším dnem vůz vstupuje do 4. roku svého života.
Při pořízení vozu jsem předpokládal roční nájezd cca 20 tis. km. V dané souvislosti je vůz cca 5 tis. km pod tímto předpokladem. Důvodem je to, že byl 3 x, byť nezaviněně, násilně poškozen v souvislosti s havárií, (veškeré nehody se staly v době, kdy vůz stál – buď na červenou na křižovatce nebo na parkovišti, ani jednou při tom nebyl v pohybu) a 2x v souvislosti s jeho vykradením a poškozením při vloupání. V souvislosti s tím vůz strávil téměř 11 týdnů v opravně a za těch 11 týdnů by normálně najel kolem 6 tisíc kilometrů, které dnes na tachometru chybí. Celková hodnota karosářských oprav činila cca 196 tis. Kč, z toho největší jednorázová oprava 109 tis. Kč v listopadu 2008. Ostatní opravy poškození se pohybovaly mezi 13 – 32 tis. Kč.
Vůz byl zakoupen v Autocentru Kudrna v Jihlavě a servis prováděl v záruce výhradně Auto Freiberg v Praze 6, Břevnově.
Technické zkušenosti:
Motor a poháněcí soustava a příslušenství motoru:
Používám standardní naftu, od konce září t.r. přidávám do nafty jako aditivum VIF pro zlepšení hlavně mazacích schopností nafty. Spotřeba paliva v průměru za celou dobu provozu činí 5,42 litru na 100 km, moje zkušenost je, že aplikací VIF dochází ke snížení spotřeby velmi málo, o cca 0,05 l/100 km, takže v dlouhodobém výhledu bude celková průměrná spotřeba velmi, ale opravdu velmi mírně klesající. Spotřeba oleje 5W-40 činí cca 1,3 litru na servisní interval 20 tis. Km, takže dolévám vždy po 5 tisících kilometrech 1/3 liru motorového oleje, v poslední čtvrtině intervalu pak už nechám hladinu oleje o tu 1/3 litru poklesnout. Převodovka s rozvodovkou vše původní vč. olejové náplně. Příslušenství motoru (turbo a vstřikovače, startér a ostatní) v původním stavu bez jakéhokoli servisního zásahu.
Podvozek: Brzdy vč. obložení a brzdových destiček, poloosy, řízení a pérování vozu původní bez jakéhokoli technického zásahu kromě běžného servisu v předepsaném rozsahu.
Elektrické vybavení a příslušenství: Alternátor, akumulátor reflektory a světla vše původní bez jakéhokoli technického zásahu, měněny pouze některé žárovky – 3x H4 (dvakrát vpravo a 1x vlevo, žárovka a objímka pravého předního obrysového světla (objímka v záruce) a žárovka levého zadního brzdového světla. Jinak bez jakéhokoli servisního zásahu. Akumulátor i po 3 letech startuje na „první škrtnutí“.
Pneumatiky:
Letní: Debica z Polska (či spíše Debilka) – nekvalitní, špatně drží směr vozu a hlavně při rychlostech nad 130 km/h způsobují vibrace v řízení, i když jak se ukázalo, nikoli nebezpečné. Částečně a krátkodobě (tak asi na 2,5 tisíce kilometrů) může pomoci nové vyvážení předních kol, ale řešení problému to ve skutečnosti nepřináší. Mají nyní najeto cca 32 tis. km, aktuální hloubka dezénu 4,5 / 4,8 mm, takže ještě zbývají cca 3 mm do výměny a ne že bych se na ni netěšil. Přednost má však ekonomika provozu, takže je nevyhodím s předstihem. Přizpůsobil jsem prostě rychlost jízdy.
Zimní: Klébér Crisalp (výrobené v Anglii) – vynikající tiché, zdá se že otěr dezénu je menší než u letních pneu, rovněž spotřeba nafty je s nimi stejná nebo spíše i nižší. Najeto cca 23 tis. km a aktuální vzorek dezénu 6 mm.
Karoserie a její příslušenství:
Zde je prakticky jediný zdroj skutečných závad na tomto typu vozidla. Nevím, jestli je to proto, že karoserie je plně v režii Rumunů, zatímco ostatní jsou převážně francouzské subdodávky.
Nízká kvalita plastů: Největší „zdroj závad“ na vozidle. V důsledku toho mi byly snad 8x až 10 opakovaně opravovány různé pazvuky v kabině. Největší podíl na těch pazvucích jak se ukázalo měl stropní panel přední části nad oknem. Dále mi vyměňovali plastové obložení pravého předního sloupku a levou sluneční clonku, která se mi sesunovala do strany. Největší závadou však byla výměna celé palubní desky v důsledku rozlomení zámku přihrádky, který je však zalitý v plastu, takže jedinou reálnou formou opravy je výměna celé palubní desky.
Závada stěračů a poškození okna: Již asi po ujetí 1 000 km se ukázaly původní stěrače jako vadné – poškrábaly přední okno. Obojí, stěrače i okno bylo v záruce vyměněno. Bohužel toto 2. náhradní okno se ukázalo jako méně kvalitní, v letošních vedrech popraskalo tenoučkými vlasovými prasklinkami. V záruce bylo odmítnuto okno vyměnit v důsledku provozních stop, droboučkých poškození po úderech kamínků (ne praskliny), kterých jsou na okně snad tisíce a které byly prohlášeny za poškození okna. Věc řešil až dovozce Renault ČR. Zatím jezdím s tímto popraskaným oknem a rád bych nové okno měnil až na jaře, protože v zimě okna extrémně trpí. Bohužel cena bude v neznačkovém servisu 5 800 Kč (ve značkovém by byla 8 tis. Kč). Bohužel jedná se o závadu, nikoli násilné poškození, takže ani pojistka by se na to nevztahovala.
Závada levého předního sedadla: Před asi rokem musela být provedena výměna konstrukce opěradla řidičského sedadla, kde se poškodil mechanismus a opěradlo nešlo polohovat. Potah zůstal původní, byl sňat z původního sedadla a nasazen na novou konstrukci.
Jiné závady jsem neřešil, s jednou výjimkou:
Závady vzniklé nekvalitními opravami (opravy realizovaných oprav): Týká se výhradně karosářských oprav poškození karoserie. 3 týdny před vypršením záruky se mi začal loupat lak z přední masky a zadního nárazníku (vše měněno v r. 2008 při opravě havárie). Tenkrát nastříkali email přímo na plastové díly bez základového nátěru. Nárok byl uznán a díly byly znovu přestříkány, dokončeno před cca 1,5 týdnem. Kdyby ten mizerný opravárenský lak vydržel jen o 3 týdny déle, už bych musel opravovat „za své“.

Ekonomika provozu: Provozní náklady na 1 km mám nyní vypočteny na 3,29 Kč a kolísají koelm střední hodnoty cca 3,45 Kč, integrální náklady pak na cca 7,80 Kč, ty však jsou s počtem najetých kilometrů trvale klesající. Vypočtené amortizační náklady na 1 km jízdy pak dosahují výše 2,09 Kč a jsou tedy mimořádně nízké. Pokud jsem nucen používat náhradní vůz hrazený pojišťovnou, ta si obvykle účtuje za amortizaci kolem 2,45 Kč a zde jsem tedy v dané situaci mírně znevýhodňován.

Jak už je na různých fórech dokladováno, jedná se o mimořádně zdařilý vůz s vysokými funkčními parametry. Přesto jsem názoru, že zde jedna „funkční nedokonalost“ kromě nevýkonných stěračů přece jenom je. Týká se výhradně zimního provozu. Jde o to, že mezi zadní částí kapoty a předním podokenním žlábkem není žádný průduch, který by napomáhal odmrazovat stěrače a spodní část předního okna teplem od motoru. V důsledku toho na spodní hraně okna a hlavně na stěračích vznikají zmrazky, které po relativně krátké době cca 20 minut znemožní funkci stěračů. Nezbude než zastavit a zmrazky pěkně rukou ze stěračů odlámat. Pak se zase může pár desítek kilometrů pokračovat, než se vše zopakuje. Je to nepříjemné, ruce při tom promrznou a pak se špatně řídí.

Pokud bych měl odpovědět na otázku, zda bych si tento typ vozu znovu koupil, pak bych asi řekl že nevím, kvalita karoserie mě nepřesvědčuje, na druhé straně se na trhu však těžko hledá jiný vůz s tak vysokou poměrnou efektivní hodnotou. Ve skutečnosti však mám problém v tom, že při tolika poškozeních, kterými vůz prošel, jakkoli pořád na první pohled vypadá "téměř jako nový", budu asi poněkud hůře hledat kupce a tak se může stát, že specielně tento konkrétní vůz budu používat i hodně dlouho, takže až pode mnou chcípne, nebude se už asi vyrábět. No nic proti ničemu, ukázalo se, že samotné karosářské opravy byly (až na lak) provedeny kvalitně a vůz „drží“.

Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s Dacií Logan MCV
PříspěvekNapsal: 06 led 2011 15:40 

Krasny uceleny popis, diky, tak je to spravne a uzitecne pro ostatni. Super. A ze je to Dacia prece vubec nevadi, tady jsou pratele obou znacek :)

Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 foto ZDE
Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

PříspěvekNapsal: 06 led 2011 15:52 
Administrátor

Ahoj Espero, jsem rád,že ses u nás také přihlásil a tímto tě i tady vítám :) ,a to se už známe více jak 2 roky,kdy náš a váš klub pořádali sraz a při naší i vaší orientačce jsme se setkali na zámku Červená Lhota :D

Hodnocení Logana si napsal velice pěkně,výstižně,přehledně a hlavně pravdivě, kdyby se tak člověk dočetl u všech aut takovéhoto hodnocení 8-)

Skalním Renaulťákům to určitě nevadí,naopak,budou rádi,však Dáčie jsou přece také naše a lidí co zde vlastní Dáčii není málo ;)

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek

PříspěvekNapsal: 06 led 2011 16:03 

Ahoj Pavle, děkuju za přivítání, ty jsi u nás také na fóru, ale aktivně nevystupuješ, já jsem čekal na okamžik, kdy ten můj vstup bude alespoň trošku působit smysluplně. Na té Červené Lhotě bylo hlavní to, že jsme se nakonec dokázali při našich orienťácích konaných ve stejný den, stejný čas a na stejném území vzájemně neplést, za což máme oba asi dost zásluhu.

PříspěvekNapsal: 08 led 2011 01:01 
člen RCP

Píšeš, že karoserie je jediný zdroj skutečných závad. Jaký jsou ale ty závady krom nějakých vrzajících plastů?
Vypadá to, jako by sis pořídil Logana coby vlajkovou loď prestižní západoevropský automobilky a po uplynuutí záruky procitnul a zjistil, že tomu tak nebylo.
Rumun je levný auto. Aby bylo levný, nestačí ho ale vyrábět v Rumunsku, tam za práci taky chtějí plat. Musí se šetřit jinde, resp.všude. Takže levnější plasty, pouze omezená a základní paleta motorů a výbavy na výběr, atd.atd. Ta tam je pryč doba, kdy si lidi koupili Favorita za 85.tis. a po několika letech ho jako ojetýho prodali za 120.tis.a víc a ještě měli pořadník zájemců. Už nějakej pátek je aut nadbytek, takže i levný nový auto se jako jetý prodává za málo - ztrátu hodnoty za tu nějakou dobu je tedy potřeba započítat. Nebude třeba tak procenticky velká, jako u drahých aut, ale bude tam.
Před x lety jsem udělal něco podobnýho jako ty - koupil si nový rumunský auto. Taky bylo levný v porovnání s konkurencí, ale kupoval jsem ho s vědomím, že ho kupuju (musím) na dýl, aby se tak levný auto vůbec vyplatilo. No, nakonec jsem s ním za 5 let najel cca 70.tkm, servisní knížku jsem měl popsanou úplně celou a z pořizovací ceny novýho cca 220.tKč bez DPH (r.1996) jsem pak dostal nějakých 65.tKč (r.2001). Prodal jsem ho v podstatě dřív, než jsem původně při koupi zamýšlel - jeden důvod byl ten, že do tý servisky se už prostě víc záznamů o opravách nevešlo a já nějak už neměl trpělivost se stále pokoušet vychytat tomu všechny mouchy, který se množily jak trpaslíci u Cimrmanů a druhej důvod byl ten, že jsem si stejný auto, jen s jiným a hlavně originálním francouzským motorem a převodovkou a o 3 roky starší a po roce ještě jedno dovezl z Německa. Tehdy jsem byl rád, že jsem to prodal, s odstupem doby jsem toho začal trošku litovat :)
Pokud jde o karoserii, neměl jsem po 5ti letech sebemenší výhradu. Nebýt 2 nezaviněných nehod - po roce od koupě náraz zezadu a za další rok čelní střet, neměla by karoserie žádný stopy toho věku a ujetých km, a i tyhle 2 poškození byly lehký (no aby ne, když karoserie seděla na rámu, ostatní účastníci zájezdu, resp.nehod vždy dopadli o hodně hůř :twisted: )

PříspěvekNapsal: 10 led 2011 09:10 

To Jan Kalina: Zbytečně útočíš. Popsal jsem tam myslím podstatně více závad než vrzající plasty a to auto stálo kolem 358 tisíc i se zmními koly a nějakou další příplatkovou výbavou, neb je v nejvyšší verzi a to také už, byť na Dacii není nejméně. A je mi úplně jedno, jestli se dneska prodáva za méně, moje díra v peněžence je těch 358 tisíc. Mimochodem, dneska mi žádné plasty už nevržou, prostě jsem to odstranil, ale trvalo to dlouho. Auto jsem koupil jako otroka hlavně na denní ježdění do práce a zpátky (80 km denně v průměru). A vůbec jsem nepsal o tom, že ho uvažuju prodat, ale psal jsem o tom, že v důsledku toho, že byl auťák 5x násilně poškozen budu obtížně hledat kupce. O prodejní ceně jsem vůbec nepsal, protože 5x poškozené auto, (a je úplně jedno, jestli je poškození zaviněné nebo nezaviněné), z toho v jednom případě byla rovnaná kastle na rovnací stolici po nárazu zezadu by si podle mého názoru mohl koupit jako ojetinu akorát blázen. A pak je lepší si auto nechat, protože z pohledu užitné hodnoty jsem v dané kategorii ještě nenašel vůz, do kterého by se vešel současně nesložený kočárek a u něj 2 středně velcí psi, dále 3 děti a k tomu jejich rodiče nebo při vození nákladu třeba dveře i s futrem při zavřených zadních dveřích, aniž by mne omezoval náklad při řízení. To ale neznamená, že Dacii jen pro to, že je "levná" neposkytuju péči nebo nedej bože, že se od ní odvažuju požadovat elementární spolehlivost. Jako hlavní auto, pokud vezu rodinu a na dlouhé cesty (tak asi nad 150 km) mám Hundai a tak to i zůstane. Je pohodlnější, dynamičtější, rychlejší, ale také provozně dražší. A vejde se do ní ještě více, než do té dacie.

PříspěvekNapsal: 10 led 2011 11:09 
člen RCP

Neútočím, jen nějak nenacházím v tvém popisu vážnější závady, díky nimž jsi z Logana tak rozmrzelý. Kdyby sis tehdy koupil Espace za milion, dnes bys popsal závady na několikanásobně větším počtu řádků a nebyly by to žádný prkotiny jako stěrače. V peněžence bys měl díru milion a byl bys spokojenej. Nebo ne? Nechme to koňovi.

PříspěvekNapsal: 10 led 2011 12:08 

To máš pravdu, mimochodem když jsem kupoval Hyundai H1, ve výběru byl vedle VW Transporter, Forda Transit i Renault Traffic, což je kategorií totéž, jenže neměl až tak dobrou pověst právě z pohledu závad a také měl trošku horší ergonomii řidičského pracoviště (používá to i moje 150 cm velká manželka, jenže si tam prý připadá jako vosa na bonbónu). Proto dostal přednost Hyundai H1, ale ten je po mechanické a elektrické stránce také poruchovější než Dacie. Kastli má ale bezvadnou. Já z Logana jsem rozmrzelý možná méně, než to vypadá, ale jsem povahou puntičkář.

Předmět příspěvku: Zkusenosti s Dacii Logan MCV
PříspěvekNapsal: 18 bře 2011 16:45 

По дороге на работу говорил с хозяином Dacia Logan MCV

Его отзыв: Пересел с Ланоса. Пробег 18 000. Ездит в основном по Киеву.
Машина нравится больше, чем Ланос. Расход меньше, чем у Ланоса. Вентиляция салона лучше.Стекла практически не запотевают
Выявленный недостаток: позвякивает стекло водительской двери.

Předmět příspěvku: Re: Zkusenosti s Dacii Logan MCV
PříspěvekNapsal: 18 bře 2011 17:29 
Administrátor

vladimirgonchar píše:
По дороге на работу говорил с хозяином Dacia Logan MCV

Его отзыв: Пересел с Ланоса. Пробег 18 000. Ездит в основном по Киеву.
Машина нравится больше, чем Ланос. Расход меньше, чем у Ланоса. Вентиляция салона лучше.Стекла практически не запотевают
Выявленный недостаток: позвякивает стекло водительской двери.

Jejda lidi, já už rusky ( jestli to opravdu teda ruština je) skoro zapomenul, tak nevím, copak nám Vladimír píše :?:
Pochopil jsem,že na cestě do práce mluvil s majitelem Dáčie logan,že jezdil v Lanosu (neznám a nevím co to je za auto),že se mu líbí více Dáčie,že má najeto 18000km většinou po Kyjevu,že má menší spotřebu a píše něco o nějaké závadě ve sklech dveřích nebo co...., víc já si toho nepřeložím,kdo tomu rozumíte,přeložte to :?:

https://picasaweb.google.com/103556816432908400020

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]